شرکت خاویار صادراتی
بهترین نوع خاویار

صادرات بهترین نوع خاویار جهان از ایران

سهم صادرات بهترین نوع خاویار از ایران چقدر می باشد؟ بهترین نوع خاویار جهان کدام است؟ تولید کننده اصلی خاویار ایرانی چه ماهیای می باشند؟ صادرات خاویار ایران به کدام کشوها صورت می گیرد؟ خاویار یکی از برترین غذا های دریایی است. البته از قیمت بسیار گرانی برخوردار می باشد. خاویار از ماهیان مهم خاویاری تولید می شود و البته به این ماهیان خاویاری، استروژن نیز گفته می شود.

بیش از ۲۸ گونه از ماهیان خاویاری در جهان رشد می کنند که ۵ گونه از این ماهیان متعلق به کشور ایران و دریای خزر می باشد که البته از برترین و مرغوبترین خاویار جهان را تولید می کنند.

صادرات بهترین نوع خاویار جهان از ایران

انواع ماهی خاویار جهان

  • فیل ماهی خاویاری
  • اوزون برون
  • تاس ماهی ایرانی
  • تاس ماهی روس
  • کالوگا
  • آمور
  • شیب
  • استرلیاد
صادرات بهترین نوع خاویار
ماهی خاویاری

معرفی برخی ماهی خاویار جهان

ماهی بلوگا:

از برترین انواع ماهی خاویاری که البته بهترین نوع خاویار جهان را تولید می کند، ماهی بلوگا یا فیل ماهی نام دارد. این ماهی از گونه های وحشی و بزرگ دریای خزر بوده است که از وزن ۱۴۰۰ کیلوگرم برخوردار می باشد.

صادرات بهترین نوع خاویار جهان از ایران

خاویار بلوگا از برترین و مرغوب ترین خاویار جهان به شمار می رود و همچنین می توان گفت که نسبت به دیگر انواع خاویار گرانتر بوده و بیش ترین صادرات را به خود اختصاص داده است. این خاویار از ارزش اقتصادی و غذایی بالایی برخوردار می باشد. خاویار بلوگا از دانه های درشت و لطیفی برخوردار می باشد.

صادرات بهترین نوع خاویار جهان از ایران

تاس ماهی:

یکی دیگر از انواع ماهی خاویاری که در تولید خاویار سهیم می باشد و نام خاویار این ماهی، آسترا بوده است، می توان به تاس ماهی اشاره نمود. این ماهی از ماهیان پر اشتها به شمار می رود و خاویار آن در درجه دو قرار گرفته است و وزن این ماهی به ۸۰ کیلوگرم نیز می رسد. خاویار آسترا دارای طیف خاکستری و طلایی بوده است و البته مزه این خاویار شبیه فندق می باشد و از نظر کیفیت و مرغوبیت با دیگر انواع خاویار متفاوت می باشد.

صادرات بهترین نوع خاویار جهان از ایران

ماهی اوزون برون:

ماهی خاویاری اوزون برون گونه ای از برترین انواع ماهی در ایران بوده که البته از جثه بزرگی برخوردار می باشد و وزن این ماهی به ۲۵ کیلوگرم نیز می رسد. این ماهی از ماهی های درشت اندام خزر بوده و از پوزه ای کشیده برخوردار است. خاویار این ماهی با نام خاویار سوروگا معرفی می شود و همچنین از رنگ خاکستری تیره برخوردار بوده و دانه های آن ریز می باشد. خاویار سوروگا با قیمت کمتری در بازار به فروش می رسد و رتبه آخر نسبت به خاویار های معرفی شده را به خود اختصاص داده است.

صادرات بهترین نوع خاویار جهان از ایران

صادرات بهترین نوع خاویار ایران

هر سال بیش از ۹۳ درصد از خاویار کل جهان توسط ماهیان خاویاری دریای خزر تولید می شود و البته می توان گفت که ارزش این محصول از جمله منابع درآمدی بسیار بالا محسوب می شود.

البته ایران می تواند بخش بزرگی از تولیدات خود را به کشور های مختلفی آمریکایی و اروپایی صادر کند.

صادرات بهترین نوع خاویار جهان از ایران

منبع: بازار ماهی ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش رایبد خاویار
راه های ارتباطی:
شماره تماس: 09113846944
شماره تلفن ثابت: 01344600983
پست الکترونیکی: info@raibodcaviar.ir

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما ، قیمت انواع خاویار، ماهی خاویار و بچه ماهی خاویاری در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

مطلب پیشنهادی

اوج صادرات خاویار فیل ماهی بلوگا در کریسمس

صادرات و تجارت با کشور روسیه

صادرات و تجارت با کشور روسیه در دو سال گذشته و پس از به وجود …

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

قیمت خاویار ایران - رایبد خاویار