خانه / صادرات برنج / صادرات برنج با کیفیت شمال

صادرات برنج با کیفیت شمال

صادرات اجناس با کیفیت و مرغوبی همچون برنج ایرانی که زبان زد منطقه بوده جزء برنامه های کشورمان می باشد و حتی از کالاهای تجاری مهم برای صادرات به کشورهای قاره اروپا و آمریکا بحساب می آید.
نام برنج ک به حق از ریشه بِ رَنج گرفته شده است. این محصول را با توجه به شرایط خاص و سخت کشت، از بسیاری تولیدات کشاورزی متمایز می شود.
برنج که نقش مهمی در تأمین غذای بشر دارد به عنوان محصول تولیدی کشورمان نیز قرار گرفته است که از لحاظ میزان کیفیت در سطح بالای دارد ک مصرف کننده در صورت استفاده و پخت از انتخاب خود رضایت نظرش جلب می شود.
برنجی با دارا بودن طعم و بو منحصر به فرد ک آن را از برنج سایر کشورها متمایز نموده و خود را به عنوان یک نام برند شده که همان برنج ایرانی است به همراه دارد. تا هر کجا برنجی با طعم و مزه عالی طبخ گردد به یاد برنج ایرانی و طعمه خاص و خوب آن خواهیم افتاد.
برنج ایرانی در مناطق مختلف کشور من جمله شمال ایران کشت شده و علاوه بر تأمین نیاز داخلی به سایر کشورهای دنیا صادرات و ارسال می‌گردد.
صادرات این محصول ارزشمند ایرانی هر سال مقدار قابل توجهی ارز وارد کشور نموده و باعث افزایش رونق کشت و کار برنج و خوشنودی شالی کاران ایرانی برای تولید بیشتر و با کیفیت تر برنج شده. کشورمان با توجه به خشکسالی های اخیر و ویژگی کشت برنج ک باید آن را به صورت غرق آبی کشت نمود، در سالهای اخیر باعث کاهش تولید شده که با زحمت و فعالیت محققان برای اصلاح و تولید بذرهایی مقاوم به خشکسالی و پرمحصول این نقص برطرف خواهد شد و ایران همچنان جزء تولید و صادر کننده برنج کیفی بوده و این واقعیت انکار ناپذیری است.
منبع: صادرات و واردات ایران

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما ، قیمت انواع خاویار، ماهی خاویار و بچه ماهی خاویاری در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

لطفا صبر کنید

مطلب پیشنهادی

صادرات برنج

انجام صادرات برنج شمال

برنج شمال یکی از باکیفیت ترین و خوش عطر ترین برنج های نه تنها منطقه، …

دیدگاهتان را بنویسید